Rezerwowanie i informowanie

Karolina Grodecka

Artykuł opublikowany 4 lata, miesiąc i 8 dni temu.

Na chwilę obecną w UPeL nie ma możliwości dokonania rezerwacji sali wirtualnej na wykład online. Na UPeL może być prowadzonych 50 równoległych sesji webinarowych po 100 osób – na pewno dla wszystkich starczy miejsca.

Prosimy o niezakładanie pokoju z dużym wyprzedzeniem. Poinformowanie studentów o dacie spotkania na forum/wiadomością i założenie pokoju nie wcześniej niż na tydzień przed spotkaniem będzie wystarczającym rozwiązaniem.

Pokoje założone z wyprzedzeniem będą usuwane.

Informowanie studentów o wykładzie online

Aktywność Virtual Class nie generuje automatycznego zaproszenia studentów z linkiem do pokoju. Jako prowadzący możesz wysłać informację o planowanym wykładzie online do studentów przez platformę na dwa sposoby:

1. zamieścić ją na forum aktualności jako post. Wtedy wszyscy studenci otrzymają kopię takiego posta na swoje adresy mailowe. To dobre rozwiązanie przy założeniu, że wszyscy studenci są już zapisani na kurs.
  2. na kursie wejść w zakładkę “Uczestnicy”, zaznaczyć wszystkich studentów i wysłać do nich wiadomość, posługując się menu rozwijanym na dole “Z zaznaczonymi użytkownikami” > “Wyślij wiadomość”. To rozwiązanie także sprawdzi się kiedy na kursie zapisani się już wszyscy Twoi studenci.
  3. w sytuacji kiedy nie masz pewności, że studenci zapisali się już na kurs, możesz wysłać do studentów e-mail z informacją o planowanym wykładzie online i  LINK DO KURSU (!), w ramach którego odbędzie się wykład.