Co robimy

Wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych

Wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych

Od września 2009 uczestniczymy w naszym najmłodszym projekcie. DEDICO jest realizowany w ramach programu Grundtvig. Akronim projektu dokładnie przedstawia główny cel, jakim jest rozwój kompetencji cyfrowych w oparciu o wykorzystanie istniejących produktów otwartego i wolnego oprogramowania.

Zostaliśmy zaproszeni do partnerstwa jako instytucja doświadczona w metodyce e-learningu oraz wdrażaniu rozwiązań bazujących na otwartym i wolnym oprogramowaniu w środowisku uczelni wyższej. Wspólnie z partnerami DEDICO pracujemy nad dwoma pakietami. Pierwszym jest pakiet metodyczny, składający się z gotowych do implementacji kursów e-learningowych do dowolnego wykorzystania przez trenerów FLOSS. Drugim jest pakiet narzędziowy, który będzie zawierał listę wolnych i otwartych narzędzi przydatnych w kontekście edukacyjnym, prowadzenia małego przedsiębiorstwa czy własnego rozwoju.

Więcej informacji o DEDICO na naszych stronach http://www.cel.agh.edu.pl/projekty/dedico/. Sama strona projektu jeszcze w opracowaniu.

Dodaj komentarz