Sprawdzanie obecności podczas zajęć online

Karolina Grodecka

31.03.2020

Artykuł opublikowany 4 lata i 18 dni temu.

Podczas tych zajęć realizowanych online, na których obecność jest obowiązkowa (poza wykładami), obecność możesz sprawdzać w zależności od trybu zajęć:

(1) jeśli zajęcia są realizowane w formie spotkań online na żywo (przez aktywności Virtual Class), obecność można sprawdzić:

• na spotkaniu poprzez “odczytanie” listy obecności i poproszenie studentów o zgłoszenie swojej obecność na czacie;
  • korzystając z aktywności FREKWENCJA (zob. instrukacja).

(2) w przypadku zajęć prowadzonych asynchronicznie, do sprawdzenia obecności wystarczy raport aktywności z platformy UPeL.

Poniżej zrzuty ekranu z platformy UPeL przedstawiające w jaki sposób pobrać taki raport.

Klikając na zielone koło zębate w prawym górym rogu, wybierz “Więcej”.

Następnie na liście pojawi się dział dotyczący Raportów.

W zakładce Logi możesz wygenerować logi dla wszystkich studentów, dla każdego studenta z osobna. Logi mogą dotyczyć tylko wybranej aktywności (np. dyskusji na forum) i mogą być dookreślone czasowo (tylko do 1 dnia lub czasu trwania kursu). Raport można pobrać do kilku foramtów (Excel, PDF, HTML, csv, ODT). Rekomendujemy ten sposób generowania logów.

W zakładce Bieżące logi możesz zobaczyć kto aktulanie na kursie jest zalogowany i w której atywność/zasobie jest aktywny.

W zakładace Raport aktywności zobaczysz ile razy aktywności i zasoby były odwiedzane i przez ilu studentów.

One thought on “Sprawdzanie obecności podczas zajęć online

Możliwość komentowania została wyłączona.