Wiosenna regeneracja z Centrum e-Learningu!

Wojciech Baran

Artykuł opublikowany 4 lata, 2 miesiące i 22 dni temu.

Kiedy spotykamy się w Centrum e-Learningu, aby popracować zespołowo, nigdy nie wiemy, jak to się skończy! Efekt synergii działa i później długo się dziwimy, jak do tego wszystkiego doszło. Coś podobnego przydarzyło nam się w styczniu, kiedy planowaliśmy program na nowy semestr.

Tematyczne miesiące, premierowy projekt Meet-up’ów dydaktycznych, nowe warsztaty oraz liczne webinary. Rozpędziliśmy się tak, że aż strach! W szczegółach, zobaczcie zresztą sami.

Program miesięczny

Postanowiliśmy w nowym semestrze zadziałać (nomen omen) celowo! Oznacza to, że w kolejnych miesiącach położymy nacisk na jeden konkretny aspekt pracy dydaktyka. I będziemy go eksplorować przez całą serię wydarzeń. Webinar, szkolenie, warsztat, spotkanie dyskusyjne – przejrzymy wszystkie szuflady zagadnienia. W szczegółach plan jest następujący:

Marzec: będzie miesiącem poświęconym aktywizującym metodom uczenia.
Kwiecień: pozwoli nam przyjrzeć się organizacji pracy grupowej.
Maj: tuż przed wakacjami, przyda nam się z pewnością wiedza o tym, jak motywować do nauki.

Aktywizacja, praca grupowa i motywacja – jak Wam się podoba taki program treningowy?

Meet-up dydaktyczny

Podczas warsztatów, na których spotykaliśmy się w ostatnim semestrze, na powierzchnię wypłynęła potrzeba spotkań w gronie zainteresowanych e-dydaktyką. Bardzo nam się ten pomysł spodobał, dlatego zainaugurujemy w semestrze letnim Meet-up’y! Będzie to przestrzeń na dyskusje i dzielenie się dobrymi praktykami.

Planujemy cztery moderowane spotkania, po jednym w każdym miesiącu od marca do czerwca. Pokrywać się one będą również z tematami w programie miesięcznym. Rejestracje na spotkania będą możliwe przez stronę CEL-u, a informować o nich będziemy rzetelnie w naszym newsletterze.

Nasze kolorowe poddasze czeka z niecierpliwością na Wasze wizyty!

Szkolenia

W nowym semestrze proponujemy Wam szereg szkoleń. Nie zabraknie wśród nich nowej edycji dla tych, co chcą uzyskać certyfikację. W ramach Tygodnia Otwartej Edukacji zapraszamy na błyskawiczny OZE Rentgen, nie zabraknie też chętnie wybieranych jesienią: Nie bój się i Moodle, Design Thinking oraz Myślenia Wizualnego. Dla studentów zaś: projektowanie prezentacji w tydzień! Nową propozycją jest warsztat o projektowaniu motywacji – zapraszamy na pierwszą edycję!

Listę nowości uzupełnią szkolenia w ramach projektu POWER: jeden warsztat dotyczyć będzie projektowania kursów online, zorganizujemy także zaawansowane szkolenie o projektowaniu i prowadzeniu webinarów. Ze szczegółową informacją o terminach i sposobie zapisów, będziemy jeszcze do Was wracać.

Webinary

W ramach miesięcznych programów przygotowaliśmy też dla Was tematyczne webinary o tych zagadnieniach! Zapraszamy też do udziału gości. Już w lutym spotkamy się z Agnieszką Dzienisiewicz, w marcu z Ewą Dudą-Maciejowską, a w maju z Wojciechem Glacem.

W regularnym tempie będzie również rosła nasza webinaroteka. Oto nasz plan publikacji archiwalnych nagrań:

• [25 lutego] Emisja głosu czyli codzienna rozgrzewka, gościnnie Katarzyna Kazańska z Daj sobie głos
  • [10 marca] Jak Moodle może ułatwić pracę dydaktykowi #1 – wsparcie laboratoriów, Beata Tworzewska-Pozłutko
  • [17 marca] Visual Thinking, czyli przemyśl to obrazem, Wojciech Baran
  • [24 marca] Jak Moodle może ułatwić pracę dydaktykowi #2 – dziennik ocen, Beata Tworzewska-Pozłutko
  • [31 marca] Jak wybudzić studentów z zimowego snu, czyli kilka narzędzi aktywizujących słuchaczy, Anna Wrona
  • [7 kwietnia] Jak Moodle może ułatwić pracę dydaktykowi #3 – testy offline, Karolina Grodecka, Jan Kusiak

Będzie się działo, prawda!?